İlanlar
İlanlar
 
Proje Hazırlama Rehberi
Proje Hazırlama Rehberi
 
Kastamonu'da DynEd
Kastamonu'da DynEd
 
» AB HAKKINDA
» AB VE TÜRKİYE
» AB MALİ DESTEĞİ
» AB KURUMLARI
» BİLGİ KAYNAKLARI
» BAĞLANTILAR
Haberler
Kümelenme Projesi uygulamada
Kümelenme Projesi uygulamada
Eklenme Tarihi : 6/12/2014 11:46:25 AM
Kümelenme Analiz Çalışmasının Yapılması ve Küme Potansiyeli Gösteren Sektörlerin Geliştirilmesi amacıyla Kastamonu AB Valilik, Proje ve Koordinasyon Merkezi , KUZKA ve KOSGEB Kastamonu Müdürlüğü paydaşlığında yürütülecek olan 'Kastamonu Ahşap Ürünleri İmalatı Rekabetçilik Analizi ve Kümelenme Yol Haritası Çalışması' Projesi başladı.

Projenin ilk aşamasında, projeden doğrudan veya dolaylı olarak etkilenecek olan paydaşların katılımı ile 09 – 10 Haziran 2014 tarihlerinde KUZKA Merkez Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda  ‘Kümelenme Eğitimi’ gerçekleştirildi.

Eğitimde rekabet gücü, kümelenme kavramı, yenilikçilik, küme analiz teknikleri gibi konulara yer verilmiş olup, yurt içi ve yurt dışındaki başarılı küme örnekleri ele alındı. Katılımcılara Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projesi (UR-GE) kapsamında küme oluşumlarına sağlanan destekler hakkında da ayrıntılı bilgilendirme yapıldı.

Söz konusu eğitim Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu TSO, Kastamonu İl Özel İdaresi, Kastamonu Ticaret Borsası, Küre Kaymakamlığı, Kastamonu İl Müdürlükleri, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörlüğü, TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü, Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Tosya OSB Müdürlüğü, İnebolu TSO, Taşköprü TSO, Tosya TSO ve Kastamonu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden sektörle ilgili paydaşların katılımı ile gerçekleşti.

VALİMİZ
AB İL DAİMİ TEMAS NOKTASI
VALİ YARDIMCIMIZ
AB ve DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNASYON MERKEZİ
AB UYUM DAYANIŞMA VE YÖNLENDİRME KURULU ÜYELERİ
UYGULANMIŞ / UYGULANAN
AB PROJELERİ
IPA KATILIM ÖNCESİ
MALİ YARDIM ARACI
SIKÇA SORULAN SORULAR
AB ve Dış İlişikiler Koordinasyon Merkezi
» Görevleri
» Hedefleri
» Faaliyetleri
» Dosyalar
» Personelimiz
T.C. Kastamonu Valiliği AB Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi  | www.kastamonuproje.gov.tr Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Kastamonu Valiliği AB ve Dış İlişkileri Koordinasyon Merkezi tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2010 ©
KA İnternet Bilişim teknolojileri Ltd. Şti.
Avrupa Birliği İletişim Platformu Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu MFİB - Merkezi Finans ve İhale Birimi T.C.Başbakanlık DPT Müsteşarlığı TÜBİTAK T.C. Kastamonu Valiliği Kastamonu Üniversitesi KOSGEB Resmi Web Sitesi Kuzka - Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Resmi Web Sitesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı EUROPA – The official website of the European Union EUR-Lex