İlanlar
İlanlar
 
Proje Hazırlama Rehberi
Proje Hazırlama Rehberi
 
Kastamonu'da DynEd
Kastamonu'da DynEd
 
» AB HAKKINDA
» AB VE TÜRKİYE
» AB MALİ DESTEĞİ
» AB KURUMLARI
» BİLGİ KAYNAKLARI
» BAĞLANTILAR
Haberler
KAVELDO, yeni tasarımları Kastamonulularla buluşturacak
KAVELDO, yeni tasarımları Kastamonulularla buluşturacak
Eklenme Tarihi : 2/6/2014 3:11:41 PM
Kastamonu Valiliği El Dokumaları (KAVELDO)

Kastamonu Valiliği, geleneksel el zanaatımız olan el dokumacılığını geliştirmek ve ekonomik bir girdi haline dönüştürmek için 1996 yılında hayata geçirdiği “El Dokumacılığını Geliştirme ve Destekleme Projesi” kapsamında kurulan Kastamonu Valiliği El Dokumaları Atölyesi, günümüzde de binlerce yıllık kültüre sahip zanaatımızı korumak, geliştirmek ve ekonomik bir faaliyete dönüştürmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yöremizin dokuma kültürünü ve tarihi dokusunu bozmadan modernize eden Kastamonu Valiliği El Dokumaları Atölyesi (KAVELDO), yaptığı yeniliklerle ilgi odağı olmayı hedefliyor. Bu kapsamda Kastamonu Valiliği El Dokumaları Atölyesi tarafından günün şıklığını el dokuması kumaşlara yansıtarak yapılan yeni tasarımlar 8 Şubat 2014 Cumartesi günü Kastamonu Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi’nde Kastamonu halkıyla buluşacak.

 

Kastamonu Valiliği El Dokumaları Atölyesi, ilimizin bu önemli kültürü olan el dokumacılığını yalnız ülkemiz içinde değil, yurt dışında da tanıtıp, köklü zanaatımızı yaygınlaştırıp geliştirmeyi hedefliyor.

VALİMİZ
AB İL DAİMİ TEMAS NOKTASI
VALİ YARDIMCIMIZ
AB ve DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNASYON MERKEZİ
AB UYUM DAYANIŞMA VE YÖNLENDİRME KURULU ÜYELERİ
UYGULANMIŞ / UYGULANAN
AB PROJELERİ
IPA KATILIM ÖNCESİ
MALİ YARDIM ARACI
SIKÇA SORULAN SORULAR
AB ve Dış İlişikiler Koordinasyon Merkezi
» Görevleri
» Hedefleri
» Faaliyetleri
» Dosyalar
» Personelimiz
T.C. Kastamonu Valiliği AB Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi  | www.kastamonuproje.gov.tr Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Kastamonu Valiliği AB ve Dış İlişkileri Koordinasyon Merkezi tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2010 ©
KA İnternet Bilişim teknolojileri Ltd. Şti.
Avrupa Birliği İletişim Platformu Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu MFİB - Merkezi Finans ve İhale Birimi T.C.Başbakanlık DPT Müsteşarlığı TÜBİTAK T.C. Kastamonu Valiliği Kastamonu Üniversitesi KOSGEB Resmi Web Sitesi Kuzka - Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Resmi Web Sitesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı EUROPA – The official website of the European Union EUR-Lex