İlanlar
İlanlar
 
Proje Hazırlama Rehberi
Proje Hazırlama Rehberi
 
Kastamonu'da DynEd
Kastamonu'da DynEd
 
» AB HAKKINDA
» AB VE TÜRKİYE
» AB MALİ DESTEĞİ
» AB KURUMLARI
» BİLGİ KAYNAKLARI
» BAĞLANTILAR
Haberler
N Design fabrika kuruyor
N Design fabrika kuruyor
Eklenme Tarihi : 10/11/2013 9:58:12 AM
“Nisan ayında ilk adımı atarız”

Kastamonu ahşabının markalaşması yolundaki en önemli adımlardan biri dün atıldı. Vali Erdoğan Bektaş’ın daveti üzerine ilimizi ziyaret eden N Design mobilya şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Ahmet Güleç, şehrimize ahşap mobilya fabrikası kuracağını açıkladı.
“Nisan ayında ilk adımı atarız”
Beraberinde PhD Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Eyüp Vural Aydın ile birlikte dün öğle saatlerinde ilimize gelen N Design Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, ahşap projesinin yürütücüsü vali yardımcısı Atila Kantay tarafından karşılandı. İlimize imalathane ve boyahane tesislerinden oluşacak bir ahşap mobilya fabrikası kurmak istediğini kaydeden Güleç, “Yer bulunduktan sonra nisan ayında ilk adımı atarız” açıklamasında bulundu. İlk etapta 50 kişilik bir istihdamla üretime başlayacaklarını kaydeden Güleç, “Fabrikamızda yapacağımız üretimin yanısıra asıl amacımız yerel dinamikleri harekete geçirmek, yerel atölyelere iş vermek, Kastamonulu firmalarla birlikte beraber üretmek” dedi. 
Yaptıkları üretimi “Country mobilya”, “Kırsal mobilya”, “Ahşap mobilya” sözleriyle ifade eden ve üretimlerinin önemli bölümünü masa, sandalye, yemek odası takımları, çeşitli aksesuarların oluşturduğunu kaydeden Güleç şöyle konuştu: “Kastamonu, N Design Country’nin merkezi olacak. Kastamonu’da bu alanda örnek, lider firma olmak istiyoruz. Biz zaten N Design olarak sektörümüzde fikir lideri konumundayız. Ayrıca öncü bir firmayız, ahşap mobilyada Çin’e ilk ihracat yapan firmayız, dünyanın birçok ülkesindeki fuarlara katılıyoruz, ülkemizin sektörümüzde tescilli ilk firmalarından biriyiz”.
“Çilek Mobilya da ürün alacak” 
Tasarım ve istihdam odaklı bir üretim anlayışına sahip olduklarını ifade eden Güleç, ilimize yeni tesis kuracaklarını kaydederek, Kastamonu’da üretime başlamalarıyla birlikte ahşap mobilya sektörünün tüm dikkatinin Kastamonu’ya döneceğini belirtti. Gelişleri ile birlikte ilimizin sektörde çok iddialı bir konuma ulaşacağını ifade eden Güleç, “Ahşap mobilyada kümelenmiş tek merkez Kastamonu olacak” dedi ve sektörün dev firmalarından biri olan Çilek Mobilya’nın da ilimizden ürün alacağını söyledi.
Kastamonu’ya yatırım yapacak olmalarında Vali Bektaş’ın büyük katkısı olduğunu söyleyen Güleç “Vali Erdoğan Bektaş’ı İnegöl’den tanıyoruz. Vali yardımcısı Atila Kantay ile 24 saat Kastamonu’da ahşap mobilya sektörünün nasıl geliştirilebileceğini konuştuk, doğrusu cezbetti bizi” değerlendirmesinde bulundu.
“Durumdan vazife çıkardık”
İlimizdeki ahşap seferberliğini işaret ederek “Durumdan vazife çıkardık” diyen Güleç, “Kastamonu’yu ahşap mobilyanın amiral gemisi yapmak isitiyoruz” açıklamasında bulundu. Ülkemizin 2023 vizyonu çerçevesinde mobilya sektörünün önüne koyduğu hedefleri mevcut üretim merkezleri ile gerçekleştirmesinin mümkün olmadığını kaydeden Güleç, “Muhakkak Kastamonu gibi illerin devreye girmesi lazım” şeklinde konuştu. Güleç, aynı zamanda Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı olarak sektöre hizmet verdiğini ifade ederek, ilimize ahşap mobilya sektöründen yatırımcı gelmeye devam edeceğini, “Dernek başkanı gelirse diğerleri de gelir” sözleriyle dile getirdi.
Ziyaret programı kapsamında KUZKA uzmanlarından ilimizdeki yatırım ve teşvik konularında bilgi alan Güleç ve Aydın, Vedat Tek Kültür Merkezi’nde yer alan örnek ürünlerin sahibi olan atölyelerin yetkilileri ile görüştü, hammadde varlığı ile ilgili köylerde inceleme yaptı, akşam yemeğinde ise Vali Erdoğan Bektaş’la biraraya geldi.

VALİMİZ
AB İL DAİMİ TEMAS NOKTASI
VALİ YARDIMCIMIZ
AB ve DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNASYON MERKEZİ
AB UYUM DAYANIŞMA VE YÖNLENDİRME KURULU ÜYELERİ
UYGULANMIŞ / UYGULANAN
AB PROJELERİ
IPA KATILIM ÖNCESİ
MALİ YARDIM ARACI
SIKÇA SORULAN SORULAR
AB ve Dış İlişikiler Koordinasyon Merkezi
» Görevleri
» Hedefleri
» Faaliyetleri
» Dosyalar
» Personelimiz
T.C. Kastamonu Valiliği AB Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi  | www.kastamonuproje.gov.tr Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Kastamonu Valiliği AB ve Dış İlişkileri Koordinasyon Merkezi tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2010 ©
KA İnternet Bilişim teknolojileri Ltd. Şti.
Avrupa Birliği İletişim Platformu Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu MFİB - Merkezi Finans ve İhale Birimi T.C.Başbakanlık DPT Müsteşarlığı TÜBİTAK T.C. Kastamonu Valiliği Kastamonu Üniversitesi KOSGEB Resmi Web Sitesi Kuzka - Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Resmi Web Sitesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı EUROPA – The official website of the European Union EUR-Lex