İlanlar
İlanlar
 
Proje Hazırlama Rehberi
Proje Hazırlama Rehberi
 
Kastamonu'da DynEd
Kastamonu'da DynEd
 
» AB HAKKINDA
» AB VE TÜRKİYE
» AB MALİ DESTEĞİ
» AB KURUMLARI
» BİLGİ KAYNAKLARI
» BAĞLANTILAR
Haberler
TURİZM SERVİS ELEMANI VE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ
TURİZM SERVİS ELEMANI VE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ
Eklenme Tarihi : 10/31/2017 12:03:31 PM

TURİZM SERVİS ELEMANI VE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMİ

Kastamonu Valiliği AB Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, eğitimleri Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi akademisyenlerince teorik ve uygulamalı olarak verilen “Turizm Servis Elemanı Eğitimi ve Ev Pansiyonculuğu Eğitim Projesi” sertifika töreni Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi toplantı salonunda yapıldı.Törene ayrıca, Milletvekili Hakkı Köylü, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Kuzka Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç, turizm dernek başkanları ve kursiyerler katıldı.

İlimizde gerçekten çok sayıda tarihi konakların bulunduğunu ifade eden Vali Karadeniz konuşmasında; bu konakların mutlaka işletilmesi gerekiyor ancak butik otel işletmeciliği daha çok turizmi gelişmiş olan yörelere mahsus bir işletmecilik tarzıdır, çünkü daha az sayıda odayla daha yüksek fiyatlar verebilmelisiniz buna göre müşteri olmalı ki o işletme verimli olsun karlı duruma geçebilsin. İşte bu sıkıntının çözüm noktası ev pansiyonculuğudur. Ev pansiyonculuğu yapılarak bu konaklar ancak turizme kazandırılabilir. Bu konuda Belediyemizle işletmeciler iş birliği içerisinde girerlerse ben konaklarımızın da turizme kazandırılacağına inanıyorum.

Kastamonu kadar imkanı yokken bunu Türkiyede başarabilmiş İllerimiz var. Her şeyden önemlisi ilimizde Turizm fakültesinin olması bizim için büyük bir şans ve o uygulamada ki tecrübelerle akademik birikimin bir araya getirilmesi bizim bu konuda alacağımız yolu hızlandıracaktır.” dedi. Programda eğitimciler tarafından, eğitim programına katılanlara uygulamalı sunum sergilendi.Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından “Turizm Servis Elemanı Eğitimi” ve “Ev Pansiyonculuğu Eğitimi” katılımcılarına katılım belgesi, eğitimi veren akademisyenlere ise teşekkür belgesi takdim edildi.

VALİMİZ
AB İL DAİMİ TEMAS NOKTASI
VALİ YARDIMCIMIZ
AB ve DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNASYON MERKEZİ
AB UYUM DAYANIŞMA VE YÖNLENDİRME KURULU ÜYELERİ
UYGULANMIŞ / UYGULANAN
AB PROJELERİ
IPA KATILIM ÖNCESİ
MALİ YARDIM ARACI
SIKÇA SORULAN SORULAR
AB ve Dış İlişikiler Koordinasyon Merkezi
» Görevleri
» Hedefleri
» Faaliyetleri
» Dosyalar
» Personelimiz
T.C. Kastamonu Valiliği AB Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi  | www.kastamonuproje.gov.tr Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Kastamonu Valiliği AB ve Dış İlişkileri Koordinasyon Merkezi tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2010 ©
KA İnternet Bilişim teknolojileri Ltd. Şti.
Avrupa Birliği İletişim Platformu Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu MFİB - Merkezi Finans ve İhale Birimi T.C.Başbakanlık DPT Müsteşarlığı TÜBİTAK T.C. Kastamonu Valiliği Kastamonu Üniversitesi KOSGEB Resmi Web Sitesi Kuzka - Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Resmi Web Sitesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı EUROPA – The official website of the European Union EUR-Lex